Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :
Home » , » Slovník: Anorganické látky

Slovník: Anorganické látky

Natura Medicatrix: Laco Filo v piatok 7. marca 2014 | 8:44

Anorganické látky — rozsiahla skupina látok tvoriacich základ neživej prírody. Medzi najvýznamnejšie metabolity patria zlúčeniny fluóru (vo veľkom množstve sa akumulujú v listoch čajovníka), hliníka (akumulujú ich zástupcovia mnohých čeľadí, najmä však plavúne — Lycopodiaceae), jódu (akumulujú ich predovšetkým morské riasy), kremíka (najmä v prasličkách — Equisetaceae a mnohých druhoch trávy) a vápnika (ako uhličitany sú prítomné hlavne v zvončekovitých — Campanulaceae, žihľave — Urticaceae a borákovitých — Boraginaceae).
Anorganická látka je neústrojná látka, čiže látka, ktorá sa neriadi zákonmi živej prírody. S návrhom, aby sa látky charakteristické pre neživú prírodu nazývali anorganické, prišiel v roku 1807 Jöns Jakob Berzelius. Jednou z najdôležitejších anorganických látok je uhličitan sodný. Anorganické látky skúma anorganická chémia.
Prednášky na tému AFRODIZIAKA, príprava bylinných zmesy a podobné témy podľa zaujmu si môžete objednať tu určené pre širokú verejnosť za veľmi výhodnu cenu... (len cestovne naklady).

Literatúra: Kresanek-Dugas: Prirucny atlas liecivych rastlin, wikipedia.org,

Foto: Zinok - Alchemist-hp
Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger