Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :
Home » , , , » Slovník: Antibiotiká

Slovník: Antibiotiká

Natura Medicatrix: Laco Filo v štvrtok 13. marca 2014 | 9:27

Antibiotiká — ochranné látky niektorých nižších húb. V malých koncentráciách brzdia rast baktérií, čo sa využíva v terapii. (Ochranné Látky vyšších rastlín sa nazývajú fytoncídy.)
Nemecký vedec E. de Freudenreich izoloval v roku 1888 bakteriálny sekrét a zaznamenal jeho antibakteriálnu vlastnosť. Míľnikom v antibiotickej liečbe bol rok 1928, keď Alexander Fleming izoloval penicilín z huby Penicillium notatum. V polovici 30. rokov pribudli sulfonamidy.

Keďže sa tu zaoberáme rastlinami, dovoľujem si sem dať tieto produkty prírody.

Jedným z najúčinejších rastlinných antibiotik je DRAČIA KRV (Sangre De Drago). Croton lechleri Muel.Arg. je strom dorastajúci do výšky 20-30 metrov v tropických amazónskych oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Ak sa kôra nareže, alebo zodrie vyteká tmavo červená penivá miazga akoby strom krvácal- odtiaľ pochádza názov DRAČIA KRV (španielsky Sangre de Drago).

Jeho účinky:

silné protivírusové účinky a obmedzuje množenie DNA a RNA vírusov, respiračných a chrípkových vírusov, obmedzuje množenie herpetických vírusov a vírusov hepatitídy A a B.

pôsobí proti množeniu baktérií Helikobactera, zlatého stafylokoka a rôznych iných druhov baktérií a kožných plesní

pomáha znižovať horúčky...

Cordyceps sinensis:
 
pôsobí ako širokospektrálne antibiotikum, ničí mnohé choroboplodné baktérie ako sú napr. zlatý stafylokok, streptokoky, pneumokoky a pod.
 
zvyšuje obranyschopnosť/imunitu organizmu
 
na genetickej úrovni napráva poruchy, ktoré sú príčinou rôznych autoimúnnych ochorení ako napr. ružienka, reumatoidné artritídy, reuma a pod.
 
pôsobí silne protizápalovo, na úrovni hydrokortizónu, ale s tým rozdielom, že nevyvoláva žiadne vedľajšie účinky

Prednášky na tému AFRODIZIAKA, príprava bylinných zmesy a podobné témy podľa zaujmu si môžete objednať tu určené pre širokú verejnosť za veľmi výhodnu cenu... (len cestovne naklady).

Literatúra: Kresanek-Dugas: Prirucny atlas liecivych rastlin, wikipedia.org,
Foto: CDC / Provider: Don Stalons
Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger