Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :
Home » , , » Sedem potravinových doplnkov na úspešné chudnutie

Sedem potravinových doplnkov na úspešné chudnutie

Natura Medicatrix: Laco Filo v streda 22. apríla 2015 | 8:30

Existuje niečo ako strata hmotnosti pomocou pilulky? Aj keď neexistujú žiadne zázračné pilulky alebo "lektvary", ktoré vám pomôžu okamžite rozpustiť tuk, poznáme doplnky doplnky, ktoré vám pomáhajú pri vašom chudnutí.

Mnoho ľudí, keď sa snažia schudnúť, začína znížením kalórii, potravinami ktoré znižujú kalórie... Mnohí si tiež neuvedomujú, že voda je potrebná pre efektívne chudnutie a bez vody by ste stratili dôležité živiny, ktoré sú nevyhnutné pre chudnutie.

1. B-vitamíny

Vitamíny skupiny B sú dôležité pre udržanie imunitného systému a zvyšujú váš metabolizmus. Konkrétne vitamín B-12 je obzvlášť dôležitý v metabolizovaní tukov. Vitamíny skupiny B pomáhajú spaľovať tuk zvýšením absorpcie a využitie bielkovín. Proteín je kľúčom k zvýšeniu metabolizmu a chudnutie.
Dôležité: udržiavať svalovú hmotu, keď chudnete, je veľmi dôležité, pretože  ľahké stratiť svaly spolu s tukom.

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov skupiny B: tmavo zelená listová zelenina, hydina, hovädzie mäso, ryby, kôrovce, vajíčka a celé zrná.

2. Vitamín C

Vitamín C má hviezdnu úlohu pri zvyšovaní imunity, pomáha tvori červené krvinky, pomáha predchádzať zápalu a priberanie na váhe. Z výskumu vyplýva, že nedostatok vitamínu C, podporuje nízku úroveň zápalu, a to zodpovedá FatFlammation - zápal tukových buniek, ktoré podporujú začarovaný kruh priberanie na váhe. Väčšina zvierat si dokáže vytvoriť svoj vlastný vitamín C, ale my smrteľníci si ho musíme získať z našej stravy.

Potraviny s vysokým obsahom vitamínu C: Tmavo zelená listová zelenina, červená paprika, jahody, kivi a citrusové plody.

3. vitamín D3

"Sunshine Vitamín"* podporuje optimálne zdravie mimo spevňovania kosti, zvyšuje náladu, imunitu a chudnutie. Výskum ukazuje, že nízka úroveň tejto živiny môže skutočne pomôcť k vyššej vahe. Vedci zistili, že ľudia s nižšou úrovňou vitamínu D získali väčšiu váhu ako ty čo konzumovali viac vitamínu D3. Tiež, pričom vitamín D3 pomôže znížiť tukový zápal zápal.

Potraviny s vysokým obsahom vitamínu D: ryby, vajcia, huby a obohatené potraviny.
* Nezabudnite, že obohatené potraviny majú syntetickú verziu vitamínu pridaný D2, a teda organizmus ho náročné vstrebáva..

4. Horčík

Horčík je rozhodujúci pre optimálne zdravie a chudnutie. Každý orgán a každý telesný proces vyžaduje magnesium. Väčšina ľudí má nedostatok horčíka; v skutočnosti, 80% všetkých Američanov trpí nedostatkom, rovnako ako väčšina ľudí s nadváhou. Horčík sa tiež podieľa na pomoci pre vaše telo, využívať bielkoviny, sacharidy a tuky, rovnako ako podporu inzulínovej rovnováhy. Ak máte pocit, úzkosti alebo ste v strese, môže horčík pomôcť, aby sa na stresový hormónu kortizolu (hormón podporujúci tvorbu tuku) dostal do správnej rovnováhy.

Potraviny s vysokým obsahom horčíka: zelená listová zelenina, celozrnné obilniny, mliečne výrobky, marhule.

5. Omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny sú esenciálne tuky, ktoré musíme získať z našej stravy. Tieto tuky pomáhajú nielen k zníženiu váhy, ale zlepšia zdravie srdca, mozgové funkcie a zlepšia náladu. Omega 3 mastné kyseliny sú tiež dobre známe pre ich schopnosť znižovať zápal - vrátane tukových buniek zápalu.

Potraviny s vysokým obsahom omega 3 mastných kyselín: voľne žijúci lososa, krevety, tuniak, sardinky, DHA-obohatené vajcia, hovädzie mäso (z pasienkov), orechy, semená chia, riasy.

6. Selén

Zdravá štítna žľaza je kľúčom k vášmu metabolizmu a selén podporuje zdravú funkciu štítnej žľazy. Ak vaša štítna žľaza nepracuje správne, hypotyreóza môže rozvíjať a viesť k priberaniu na váhe. V skutočnosti, mnoho ľudí nevie, že ich štítna žľaza nepracuje tak, ako by mala. Priberanie na váhe môže byť príznakom hypotyreózy.

Potraviny s vysokým obsahom selénu: hovädzie mäso, hydina, ryby, vajcia, para orechov.

7.Vláknina

Výskumy ukazujú, že je dôležitá, vláknina pri chudnutí. Pri konzumovaní vlákniny, znižuje sa chuť k jedlu hormónu ghrelinu (hormón hladu).Čo znamená vrčanie vo vašom bruchu, keď máte hlad? To je to je hormon hladu v akcii. Ak budete doplňať vlákninu, uistite sa, že pijete dostatočné množstvo vody neustále po celý deň.

Potraviny s vysokým obsahom vlákniny: Vegetariáni (vrátane artičoky, avokádo), fazuľa / strukoviny, celé zrná, chia semená, ľanové semená a orechy.

Vyššie uvedených Sedem doplnkov vám pomôže vo vašom úsili chudnuť! Pamätajte si, že sú to len a len doplnky.

Naučte sa ako zeleninu či ovocie používať pri varení či pečení, alebo chrumkať surové. Získate tak veľa významných látok a pomôžete svojmu telu. Je to pritom jednoduché, sem-tam ich požite do šalátu, strúhanky na obaľovanie, mletých jedál, kaší, do cesta a pod. Takto sa môžu stať pravidelnou súčasťou vášho jedálnička....
  
alebo zavítajte do našej pripravovanej praktickej školy zdravia, kde vás všetko naučíme...


Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger