Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :
Home » , , , , , , , » TCM - Mei Gui Hua - Rosa rugosa

TCM - Mei Gui Hua - Rosa rugosa

Natura Medicatrix: Laco Filo v pondelok 9. júla 2018 | 14:23

Byliny, ktoré regulujú Qi

Liečivá časť ruže je púčik. Z medicínskeho hľadiska to znamená hlavne sušený kvet Rosa rugosa Thunb. patriaci do rodiny Rosaceae.

Je dobrá pri liečbe bežných gynekologických ochorení, ako je leukorea, nepravidelná menštruácia, menopauzálny syndróm, premenštruačný chlad, akútna mastitída a tak ďalej. A v posledných rokoch sa používa aj na liečbu depresívnej poruchy.

Púčiky sú hlavnou liečivou časťou a bežne sa používajú na depresiu, QI pečene, pálenie záhy, brušnej plnosti a nepravidelnú menštruáciu.

Rosa rugosa, čaj má miernu povahu a je vhodná pre mužov i ženy. Je taká všestranná, že dokáže zmierniť náladu, vyvažovať endokrinný systém, obohacovať krv a QI, zlepšovať vzhľad, starostlivosť o pleť, regulovať funkcie pečene a žalúdka, eliminovať únavu a zlepšiť fyzickú kondíciu. Pri kombinácii s iným bylinkovým čajom môže tiež pomôcť tráveniu a spáliť nadbytočný tuk. Ak chceme byť konkrétny, ruže sú prospešné pre zdravie žien aspoň 4 rôznymi spôsobmi. V prvom rade reguluje QI - krv a ženské fyziologické problémy, ktoré môžu pomôcť znížiť telesnú hmotnosť u žien, ktoré získavajú na váhe kvôli endokrinnej poruche, potom dlhodobé používanie ružového čaju prináša efekt zkrášlenia pleti odstránením akné, škvŕn a vrások, navyše pomáha pri regulácii rozšírenia prsníkov a menštruácie, nakoniec funguje ako mierne preháňadlo.

Moderné farmakologické účinky kvetu Rosa rugosa

1. Jeho olej podporuje sekréciu žlče
2. Má istý ochranný účinok na ischémiu myokardu

Vlastnosti
Chuť: Sladké, mierne horké
Povaha: teplá
Meridián: slezina, pečeň
Max. užitie: 1,5-6g , tinktúra: 1 až 3 ml

Podporuje pohyb Qi a zmierňuje stagnáciu
Porucha pečene a žalúdka s pocitom upchávania v hrudi, bolesť a distenzia v bokoch a epigastriu, bolesť a anorexia

Rozhybáva Qi, harmonizuje krv, rozkladá stagnáciu a reguluje menštruáciu
Nepravidelná menštruácia, predmenštruačná citlivosť prsníkov a menštruačná bolesť v dôsledku krvnej stagnácie
Krvný stagnacia v dôsledku traumy
Upokojuje pečeň, kontroluje bolesť
Neurotická gastritída, chronická gastritída, hepatitída

Čínska Materia Medica verí, že je sladká a mierne horká v chuti a je teplá a netoxická vo vlastnostiach. Ide k meridiánom pečene a sleziny. Vitalné funkcie regulujú Qi, rozptýlia stagnáciu, harmonizujú krv a regulujú menštruačnú funkciu. Hlavné použitie Rosa rugosa a indikácie zahŕňajú pocit napätia a pocitu plnosti v hrudi, plnosť a distenzia brucha, bolesť spojenú s distenziou brucha, nepravidelnú menštruáciu, úplavicu, hnačku, vaginálny výtok, modriny a karbunkuly. Odporúčané dávkovanie je od 1,5 do 6 gramov v odvare.

Rosa rugosa vedľajšie účinky a kontraindikácie
Používajte opatrne ženy so suchou krvou a rebelujúcou Qi.
Kvôli bezpečnosti by ženy počas tehotenstva a laktácie nesmú užívať, pretože sa uvádza, že to môže vyvolať reprodukčný systém u žien. Používajte ho opatrne v prípade prekročenia ohňa z iného nedostatku.

Čaj z Rosa rugosa nájdete tu

Foto: wikipedia

Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger