Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :
Home » , , , » Deväť bylín s antivírusovou aktivitou

Deväť bylín s antivírusovou aktivitou

Natura Medicatrix: Laco Filo v piatok 27. marca 2020 | 10:50

Od pradávna sa byliny a koreniny používajú ako prírodné liečiva pri rôznych chorobách vrátane vírusových infekcií.

Mnohé byliny vďaka svojej koncentrácii silných rastlinných zlúčenín pomáhajú bojovať proti vírusom a sú uprednostňované odborníkmi v oblasti prírodnej medicíny.

Tu je deväť najbežnejšie používaných bylín so silnou antivírusovou aktivitou.

Bazalka
Mnoho typov bazalky môže bojovať proti určitým vírusovým infekciám.
Extrakty z bazalky, vrátane zlúčenín ako apigenín a kyselina ursolová, vykazujú silné účinky proti herpetickým vírusom, hepatitíde B a enterovírusu.

Cesnak
Cesnak je populárny prírodný liek na celý rad ochorení vrátane vírusových infekcií.
V štúdii s 23 dospelými s bradavicami spôsobenými ľudským papilomavírusom (HPV), aplikácia cesnakového extraktu na postihnuté oblasti dvakrát denne odstránila bradavice vo všetkých z nich po 1-2 týždňoch.
Cesnak môže mať antivírusovú aktivitu proti chrípke A a B, HIV, HSV-1, vírusovej pneumónii a rinovírusu, čo spôsobuje nachladnutie.

Citrónový balzam
Citrónový balzam je rastlina, ktorá sa bežne používa v čajoch a ochucovadlách. Je tiež oslavovaný pre svoje liečivé vlastnosti.
Extrakt z citróna je koncentrovaným zdrojom silíc a rastlinných zlúčenín, ktoré majú antivírusovú aktivitu.
Má antivírusové účinky proti vtáčej chrípke, herpes vírusom, HIV-1 a enterovírusu, ktoré môžu spôsobiť závažné infekcie u dojčiat a detí.

Fenikel
Fenikel je bylinka a korenie známe v každej domácnosti s príchuťou sladkého drievka, ktorá môže bojovať proti určitým vírusom.
Trans-anetol, hlavná zložka éterického oleja feniklu, preukázal silné antivírusové účinky proti herpetickým vírusom.
Fenikel môže tiež posilniť imunitný systém a zmierniť zápal a pomôcť v boji proti vírusovým infekciám.

Kozinec
Kozinec je obľúbená bylina v tradičnej čínskej medicíne. Kozinec (Astragalus) má významné imunitné a antivírusové vlastnosti.
Kozinec bojuje proti vírusom herpesu, hepatitíde C a vírusu H9 vtáčej chrípky.
Kozinec môže chrániť ľudské astrocytové bunky, najhojnejší typ buniek v centrálnom nervovom systéme, pred herpesovou infekciou.

Oregano
Oregano je populárna bylina, korenina známa svojimi pôsobivými liečivými vlastnosťami. Jeho rastlinné zlúčeniny ponúkajú antivírusové vlastnosti.
Oreganový olej a karvacrol vykazujú antivírusovú aktivitu proti vírusu herpes simplex typu 1 (HSV-1), rotavírus, častá príčina hnačky u dojčiat a detí a respiračný syncytiálny vírus (RSV), ktorý spôsobuje respiračné infekcie.

Púpava
Púpava je všeobecne považovaná za burinu, ale boli skúmané z hľadiska viacerých liečivých vlastností vrátane potenciálnych antivírusových účinkov.
Púpava môže bojovať proti hepatitíde B, HIV a chrípke.

Rozmarín
Rozmarín sa často používa pri varení, ale má tiež terapeutické využitie v dôsledku početných rastlinných zlúčenín vrátane kyseliny oleanolovej.
Kyselina oleanolová vykázala antivírusovú aktivitu proti herpes vírusom, HIV, chrípke a hepatitíde, ktorá má vplyv na pečeň.

Šalvia
Šalvia je aromatickou bylinou, korenina, ktorá sa v tradičnej medicíne už dlho používa na liečbu vírusových infekcií.
Táto bylina môže bojovať proti vírusu ľudskej imunodeficiencie typu 1 (HIV-1), čo môže viesť k AIDS. V jednej štúdii šalvijový extrakt významne inhiboval aktivitu HIV zabránením vírusu vstupe do cieľových buniek.
Ukázalo sa, že bazalka posvätná, známa aj ako tulsi, zvyšuje imunitu, čo môže pomôcť v boji proti vírusovým infekciám.


Byliny sa používajú ako prírodné liečivá už od staroveku. Bežné kuchynské byliny, ako je bazalka, šalvia a oregano, ako aj menej známe bylinky ako astragalus, majú silné antivírusové účinky proti mnohým vírusom, ktoré spôsobujú infekcie u ľudí.
Je ľahké pridať tieto silné bylinky do svojho jedálnička tým, že ich použijete vo svojich obľúbených receptoch alebo z nich urobíte čaj. V mnohých prípadoch je účelné a veľmi výhodné ich variť spolu so slepačým vývarom.

Prevencia pomáha predchádzať vírusom

POZNÁMKA:

Obnovte svoj organizmus. Varte si denne 15 minútovú zeleninovú polievku. Návod ako na to nájdete tu. Výhodou je, ak budete variť denne v tú istú hodinu. Prečo? Slezina potrebuje pravidelnosť a potom sa vám odvďačí. 

Trápi vás suchý kašeľ? 
Polievka na imunitu 
Čaje pre deti
Vyživujeme krv
Pár videi


Prídite študovať byliny

KURZ ZAČNE OD SEPTEMBRA 2020
jeden víkend v mesiaci

Kombinácie bylín z rozborom ako aj ďalšie podrobné informácie na kurzoch


Prijímame predbežné prihlášky na kurz Liečivé byliny: lacofilo@gmail.com

FOTO


Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger