Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :
Home » , , » Zbierame liečivé rastliny - Marec

Zbierame liečivé rastliny - Marec

Natura Medicatrix: Laco Filo v streda 4. marca 2020 | 10:18

Fytoterapia, ako doplnková súčasť farmakoterapie, má významné miesto v mnohých oblastiach modernej medicíny. Predstavuje systém liečby založený na využívaní prírodných liečivých zdrojov (drog) a rastlinných prípravkov na účely prevencie a liečby.

Používanie liečivých rastlín je staré ako existencia ľudstva.

Od pradávna sa liečivé rastliny a jednoduchšie rastlinné lieky používajú vo všetkých častiach sveta na liečenie a zmiernenie rôznych ochorení. Aj keď používanie liečivých rastlín je také staré ako samotné ľudstvo, ich kontrolované používanie, izolácia a charakterizácia účinných látok sa začalo až začiatkom devätnásteho storočia. Je známe, že extrakty rastlinných výťažkov a izolované účinné látky zohrávajú hlavnú úlohu pri vývoji modernej farmakoterapie. Mnoho z izolovaných zlúčenín sa používa dodnes alebo slúžili ako model syntézy veľkému množstvu liekov.

Pretože človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody, je ľudské telo kompatibilné s liekmi pochádzajúcimi z prírody. Príroda, podobne ako bezchybný, dokonalý komplex laboratória, vytvorila celý rad sofistikovaných účinných látok obsiahnutých v rastlinných liekoch, ktoré majú obrovský rozsah na nápravu disharmonie organizmu.

Zbierame liečivé rastliny - Marec.

Pridajte s k nám a začnite študovať byliny
KURZ ZAČNE OD SEPTEMBRA 2020
jeden víkend v mesiaci

Kombinácie bylín z rozborom ako aj ďalšie podrobné informácie o kurzochPrijímame predbežné prihlášky na kurz Liečivé byliny: lacofilo@gmail.com

FOTO
Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger