Váš sprievodca svetom liečivých bylín
News Update :

Publikácie

Natura Medicatrix: Laco Filo v piatok 7. apríla 2023 | 12:10


Ľudové názvy rastlín na Slovensku

Zberatelia liečivých rastlín, ktorých okruh sa neustále zväčšuje, nemôžu sa zaobísť bez poznania rastlín. V ľudovom podaní sú oficiálne názvy rastlín zakryté a odokryť ich môžeme systematickým zberom názvov, správne ich botanicky zaradiť a potom môžeme používať. Na základe toho vznikla táto malá encyklopédia ľudového názvoslovia rastlín.
Na našom trhu nemáme publikáciu, ktorá by umožňovala záujemcom zo širokých kruhov poznávať ľudové názvy. Posledná takáto publikácia vyšla pred cca pol storočím, ktorá je už dávno rozobratá. 

© Laco Filo 2007
Ľudové názvy rastlín na Slovensku
Recenzia: 
RNDr. Kamila Záhradníková CSc, RNDr. Ondrej ŤavodaNomina et synonyma herba

Publikácia určená pre záujemcov, ktorý sa chcú hlbšie zaoberať bylinami. 
Rôzne odborné názvy pre jednú bylinu dokáže zmiasť aj odborníka. Preto bola vytvorená táto malá pomôcka.
Ukážka: klikni na obrázok

Táto publikácia bola vytvorená s cieľom ponúknuť jednoduchú pomôcku  zdravotníckym odborníkom aj ľuďom, ktorí sa chcú zoznámiť z poznatkami z oblasti potravinovej terapie: aby mohli sledovať a radiť svojim pacientom prostredníctvom diéty. Optimálne, liečiť nielen symptómy, ale predovšetkým liečiť organizmus (alebo ho aspoň podporovať) v prípade choroby.

Ukážka TU


Koreniny ako liek

Žiadne jedlo ani občerstvenie by nemalo byť bez chuti. 
„Bylinky a korene väčšie, že jedlo je chutnejšie a zároveň zvyšuje vaše zdravie. Mali by ste pravidelne variť s bylinkami a korením - a ak je to možné.
Pridanie bylín a korenín do vašej stravy má ďalšiu výhodu: „Pretože sú také chutné, uľahčujú obmedzovanie menej zdravých prísad, ako je soľ, cukor a pridaný tuk“. Možno ste si a koreniny pridali, že niektoré bylinky sa predávajú ako doplnky

Ukážka TU

Rozhovory o esenciách zdravia 90+ receptov

Články na rôzne témy spolu s recptami, ktoré môžete ihneď aplikovať. 

Bylinár, pracovný zošit

Záujem o prírodu, predovšetkým o rastliny, v poslednom čase u nás neobyčajne vzrástol. Je to väčší záujem o vedomosti a vzdelanie, jednak poznať lepšie lepšie rastliny, aby ste mohli lepšie ovládať rastliny, ale aj možnosti rastlín, ako základná surovina pre farmaceutický a potravinársky priemysel. Zberatelia liečivých rastlín, ktorých okruh sa neustále zväčšuje, nemôžu sa zaobísť bez poznania rastlín. 


Publikácia sa vyššími rastlinami. TU

Pripravujem o liečivých rastlinách sveta, ktoré môžeme zakúpiť aj na našom trhu.
Share this article :

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger